A MOL Gyermekgyógyító Program pályázatából élmény- és művészetterápiás programokat valósítottunk meg a 2021-2022-es tanév során. Kutyásterápia és zeneterápiás foglalkozásokon vettek részt tanulóink heti rendszerességgel a tanórák utáni, délutáni szabadidőben.
A foglalkozásokat képzett, terápiás munkában nagy tapasztalattal rendelkező szakemberek tartották. A gyerekek számára a program rendezvényei lehetőséget adtak arra, hogy élményteli helyzetben új társakkal kelljen kapcsolatot teremteniük, fenntartaniuk a feladatok során.
A rendszeresen tartott foglalkozások hatására, a kialakított készségek hatékonyabban épültek be a gyermekek mindennapi eszköztárába. A zene- és kutyásterápia a szociális és kommunikációs nehézségekből adódó hátrányok kompenzálásával közvetve segíti a családok mindennapi életét is. A terápiák elősegítik a társas kapcsolatok fejlődését, javítja a résztvevők önértékelését.
A program során alkalmaztuk az autizmus specifikus eszközöket, ezekkel is segítve a gyerekek alkalmazkodását, és bevonását a feladathelyzetekbe. A napirend, a munkarend, a folyamatábrák használata, vizuális ábrázolása, a folyamatos pozitív megerősítés a gyerekek számára biztonságérzetet, motivációt és sikerélményt nyújtott.


„Szülősegítő szolgáltatások támogatása 2021” (SZÜLŐ2021) NSZI pályázat keretében megvalósult programjaink:

  • Ősszel két napos szülőtréninget szerveztünk. A Mozaik Egyesület AutiStart programját autizmus spektrum zavarban érintett gyermeket nevelő szülők számára hirdettük meg. A programot autizmusban jártas gyógypedagógus, és tapasztalati szakértőként, érintett gyermeket nevelő szülő vezette. A tréningnek nagy sikere volt, szülők (édesapák is!), nagyszülők is részt vettek az alkalmakon.
  • A tanév során folyamatosan biztosítottunk egyéni pszichológiai megsegítést az érdeklődő szülőknek. Sokan igénybe vették a lehetőséget, a folytatásra is igény lenne.
  • Télen és tavasszal, két alkalommal szülőklubot szerveztünk két fiatal gyógypedagógus vezetésével, önkéntes kollégák gyermekfelügyeletet is biztosítottak. A programokon a jelentkezők között végzett előzetes felmérés szerinti témákból készültek fel a kollégák, pl. a vizuális támogatás, a kihívást jelentő élethelyzetek közös megbeszélése, felkészülés a nyári szünet kihívásaira stb. A szülőklub foglalkozásairól is elégedetten nyilatkoztak a résztvevők.

Kedves Ismerőseink, Barátaink!

Az Autisztikus Gyermekekért Baranyában Alapítvány autista gyermekek oktatását, terápiás kezelését, fejlesztő eszközökkel való ellátását segíti.

Kérjük, támogasd adód 1%-ával! Köszönjük!
Adószám: 19032258-1-02


DATA minden nAPPra – TÁJÉKOZTATÓ RENDEZVÉNYEK AZ ORSZÁGBAN

Az Autisták Országos Szövetsége rendezvénysorozat keretein belül mutatja be projektjét az ország számos pontján. A projekt az autista emberek életét segítő mobil applikáció és annak használatot támogató szolgáltatások fejlesztéséről szól.

További részletek:

Meghívó szülök részérek

Meghívó szakemberek részére

Meghívó közszolgálati dolgozók részére


"A film célja, hogy a nem autista közönség autizmusról való tudását növelje, és segítse annak megértését és elfogadását a következőgeneráció számára. Azzal a szándékkal készült, hogy bárki - de főleg pedagógusok és szülők - (ingyenesen) levetíthesse, és terjeszthesse, majd a látottakról beszélgessen a gyerekekkel."


„A ló egy híd a gyerekek felé” - élményterápia autizmussal élők számára Pécsett

2016 októberétől folyik a MOL Gyermekgyógyító Program pályázatának megvalósítása a Pécsi Éltes EGYMI Speciális Autista Csoportjában. Az Autisztikus Gyermekekért Baranyában Alapítvány pályázott a programra, és közel kétmillió forintot nyert a tanév elején élménypedagógiai program szervezésére. A pályázatnak köszönhetően tíz autizmussal élő gyermek járt heti két alkalommal lovagolni.

Tovább...